Atrakcje

Niewielka (licząca ok. 100 mieszkańców) wieś Kryształowice położona jest około 20 km na południe od Wrocławia, 2 km od trasy prowadzącej w kierunku Jeleniej Góry/Wałbrzycha (droga nr 35).

Może być świetną bazą wypadową dla wycieczek:

  • rowerowych – w okolice góry Ślęży i jej malowniczych okolic
  • samochodowych – do miejscowości wypoczynkowych Kotliny Jeleniogórskiej (Karpacz, Szklarska Poręba), Kotliny Kłodzkiej, zamku KsiążKliczkówCzocha czy Grodno, pałaców w KrobielowicachKraskowie lub Skalnego Miasta w Czechach (ok. 80 km). Niedaleko położone jest również Arboretum Wojsławice – oddział wrocławskiego ogrodu botanicznego z pięknie kwitnącymi w maju azaliami.
    W okolicy znajduje się też zbiornik wodny w Mietkowie, a u podnóża Ślęży leży rezerwat archeologiczny Będkowice. Kilkadziesiąt kilometrów dzieli miejscowość od atrakcji historycznych, takich jak sztolnie w Walimiu, Włodarzu czy Osówce, twierdzy w Srebrnej Górze, z której szczytu rozpościera się wspaniały widok na panoramę Gór Sowich. Warte odwiedzenia są też stara kopalnia węgla w Nowej Rudzie oraz zabytki w Świdnicy. To tylko część atrakcyjnych miejsc oddalonych zaledwie o kilkadziesiąt minut jazdy autem.
  • okolica to również siedlisko wielu ciekawych gatunków ptaków – może być interesująca dla ornitologów
  • bliskość Wrocławia sprawia, że jeśli chcesz go zwiedzić lub masz tam do załatwienia jakieś sprawy – nie musisz nocować w drogim hotelu. Samochodem do centrum miasta dojedziesz w pół godziny.

Oprócz przytulnych pokojów, pięknego ogrodu czy okolicznych lasów, na Gości czekają hodowane przez nas zwierzęta.
W obejściu natknąć się można na kury, psy, koty, króliki czy – szczególnie urodziwe – kozy. Oferujemy także ekologiczne, kozie mleko oraz wyrabiane z niego twarogi. Do nabycia są też króliki.


Skalne Miasto

Arboretum Wojsławice

Sztolnie w Walimiu

Twierdza w Srebrnej Górze

Zapora w Lubachowie

Panorama Gór Sowich